Ponořte se do křesťanské hudby…

ČESKÁ A SLOVENSKÁ KŘESŤANSKÁ HUDBA
Neúplný seznam interpretů: Wikipedia – Seznam interpretů křesťanské hudby, chybí například známá slovenská křesťanská kapela Espé
Databáze křesťanských děl (provoz stránek dočasně omezen) – obsahuje přehled českých a slovenských křesťanských kapel, občas s možností stažení hudby na jejich stránkách.
Jako například ZDE skupiny Adventon.

ZNÁMÉ ČESKÉ A SLOVENSKÉ KŘESŤANSKÉ PÍSNĚ – CHVALOZPĚV
Texty, noty a akordy  ZDE  (provoz stránek dočasně omezen) nebo zde Oáza.tv  nebo zde Super music

ANGLICKÁ A JINÁ ZAHRANIČNÍ KŘESŤANSKÁ HUDBA
Chcete poslouchat parádní hudbu, která může být skutečným povzbuzením a která má smysl? Zde je vynikající možnost, jak poslouchat moře skvělé křesťanské hudby, vytvářet si playlisty a sdílet s přáteli:
Spotify a Google Play Music (brzy bude nahrazen službou Youtube Music) = poslech hudby online (stream) a zdarma nebo za peníze (lepší funkce a výběr).

Výborný zdroj je samozřejmě také Youtube:
příklad kanálů: UPPERROOM, Hilsong UnitedJason Upton…Bethel MusicJesus Culture, WorshipMob a mnoho dalších…

 

 Nevíte koho a jak hledat? ZDE je dlouhosáhlý seznam křesťanských kapel včetně zařazení do žánrů. Můžete objevovat a hledat v online přehrávačích, které slouží ke streamování hudby. Ve vyhledávacím okně určitě najdete křesťanskou hudbu podle svého gusta. Použijte např. klíčová slova Worship, Praise, Christian contemporary music, Jesus, Christ atd.
Příklady:  Amy GrantMichael W. SmithPhil Keaggy, John Elefante, MercyMeCasting CrownsJeremy CampThird DayMatthew WesttobyMacChris TomlinBrandon Heath, Aaron Shust, Jars of Claydc TalkSteven Curtis Chapman, Newsboys …

Můžete také googlovat křesťanské kapely a informace o nich a následně objevovat jejich tvorbu. Časem se zde pár jmen interpretů a kapel objeví jako příklad. Rád také poskytnu zájemcům tipy na dobrou křesťanskou hudbu i když vím, že je každý má trochu jiný vkus.

Každopádně zjistíte, že existuje spousta úžasné křesťanské muziky, které se svět obsahem nevyrovná a už nebudete chtít zpátky.

Pokud nevíte o čem píseň v angličtině je, je možno na google.cz hledat text zadáním názvu písně a přidáním slova „lyrics“ (což znamená text písně/básně). Doporučuji použít prohlížeč Google Chrome, protože ten pak dokáže stisknutím jednoho tlačítka text přeložit a poskytnout alespoň hrubou představu o jeho obsahu. Umí to ale i jiné prohlížeče. V Youtube lze spustit u některých videí titulky v angličtině případně přeložené do češtiny, ale není to dokonalé.
Wikipedia: Christian punkChristian hardcoreChristian metal, and Christian hip hop

Víra je jen pro staré? To sotva!

Pozn. na okraj:
Celá řada světově známých hudebníků tu a tam zpívá křesťanské písně: Bruce SpringsteenU2The ByrdsBob DylanVan MorrisonElvis PresleyCreedLifehouse
Jak je to v Čechách a na Slovensku? Sem tam známí hudebníci zapějí… Michal Tučný, nebo co třeba Neckářova „Půlnoční“Palo Habera,  Někteří jako Jiří Zmožek se stali křesťany.